top of page


Відділ освіти Шацької райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Історія школи 
села Підманове

                                                                       

 

         

                                                                       Досліджували:
                                                                                             Герасимук Олена Миколаївна,
                                                                      Директор школи  
                                                                                                                     Цвид Оксана Іванівна,                                                                                                                                                        заступник з навчально-виховної роботи


2016рік

 

 

 Історія школи і історія нашого села тісно пов'язані. Проект призначений для ознайомлення на уроках історії, літературного читання. Результати досліджень 
подаються у формі спогадів, фотографій.
         Рекомендовано для вчителів історії, класних керівників, учнів. Наведені матеріали можуть бути використані вчителями  у позакласній роботі.

 

Школо! Моя рідна школо!
Казка тепла й доброти,
Стежка від тебе хрещата
В’ється в далекі світи.

До Великої Вітчизняної війни села Підманево на карті не було, на  його сучасній території розкинулись хутори, які називались Пройда, Підманево, Верхи, Гушів, Верхівське, Залис, Шосте, Малопольська. Старші жителі села  (Сіжук  Віра Савелівна 1925 р.н., Назарук Панас Матвійович 1931 р.н.) пригадують, що до війни на хуторі Підманове була польська початкова школа, в якій навчались діти з найближчих хуторів. Знаходилась вона у хаті Цвида Євдокима (по- вуличному  Капрала). Вчителювали в ній спочатку Кусміщ Антоніна Іваніцька, а потім Майорувна Ірина. Навчання в школі проводилось польською мовою, але азбуку вчили і українську. Назарук Панас Матвійович пригадує :«  На уроках ліпили з пластиліну коників, пташок та інших тваринок. Коли була погода вчителька водила дітей на прогулянку (екскурсію). Осінню всі учні ходили до лісу по гриби. Кожного дня перед початком уроків  разом із вчителькою молилися. Раз на тиждень до школи приходив батюшка і вчив дітей молитися, розповідав про десять Божих заповідей. Вчителі карали дітей «лозицею» (лозою) по руках». З приходом радянської влади польські вчительки в 1939 році виїхали з хутора.
В 1940 році була відкрита світська школа в хаті Петра і Мардохи Натальчуків (по- вуличному  Рудудейка), а в приміщенні польської школи - магазин. Навчались в ній:
Бобчук Ївга
Ващук Семен
Карасюк Євдокія Степанівна
Карасюк Олександр Петрович
Назарук Іван Хомович
Назарук Панас Матвійович
Дужич Дмитро Євтухович
Дужич Вірка Євтухівна
Озімок Надія Євтухівна
Цвид Василь Максимович

 

Першими вчителями цієї школи були

Терещенко Ганна Петрівна (на фото)

та вчитель Рибальченко. Ганна Петрівна

народилася 14.08.1921 року в с.Чупира

Білоцерківського району Київської області.

Комсомолка. Закінчила Житомирський

вчительський факультет. В 1940 році

направлена в Підманево вчителем

початкових класів. Вчителька проживала

у хаті  Прасюка Тимофія і Пріськи.
     

    «Навчали  українською мовою. З дітьми проводили заняття  з оборони, вчили їх кидати гранати, ховатись в ровах (окопах). Вчителі організовували спортивні змагання з учнями Світязької школи (вибивалки з м’ячем). На уроках фізкультури скакали через жердину(стрибки у висоту)», - пригадує Назарук Панас
Небагато хутірських дітей мали змогу отримати початкову освіту , тому що з ранньої весни до пізньої осені вони  мали роботу: пасли худобу, гусей, збирали ягоди і гриби, допомагали дорослим заготовляти сіно.
Терещенко Ганна Петрівна влітку 1941 року поїхала на курси перепідготовки вчителів в м. Луцьк, але назад в село не повернулась, так як розпочалась Друга світова війна. Звідти пішки разом з іншими колегами пішла на Київщину.
У 1947 році вона повернулася на Волинь із сім'єю і була направлена в Піщанську школу. Тоді ж приїхала в с.Підманево за документами, які їй зберіг Прасюк Тимофій , закопавши у землю під деревом. В 1951 році призначена директором Хрипської школи.1974 рік – виїхала разом із сім'єю в м.Ніжин Чернігівської області. Померла 26.09.2004 року.
Свою роботу початкова школа відновила в післявоєнні роки. Це була селянська хатина з двох  класних кімнат та квартири для вчителів. Класи були переповнені, вчилися діти-переростки.
Із розповіді Герасимук Анастасії Потапівни, жительки с.Підманове: 
«Наприкінці 1945р. на хутори приїжджає вчитель Богдан Данилович (прізвище не збереглося), обходить місцевих жителів і повідомляє, що він буде вчити дітей. Приміщенням для навчання залишилася  хата  Петра і Мардохи Натальчуків, в якій на той час ніхто не проживав, вона пустувала. Пригадую, як діти різного віку зібралися на подвір'ї: бігали, гралися. Пізніше вчитель закликав усіх в один клас  і запитав чи знає хто букви, вірша або вміє читати. Я розповіла вірш «Українка»:


Українка я маленька,
Українець батько й ненька.
Як я виросту велика -
Не боятимусь біди і лиха.
Буду я помагати
Україну будувати.


Богдан Данилович перевірив знання дітей  і розділив нас на класи. Розпочала я своє навчання в школі у восьмирічному віці. За парту нам служила довга дерев'яна лавка, що мала кришку, яку ми відкривали, коли вставали відповідати урок. Ручок ми не мали,писали глиною на дошці. На столі у вчителя лежали книжки і кнут у вигляді пута із трьома вузлами і петлею на кінці. У кутку класу була розсипана гречка, на яку вчителі ставили дітей на коліна за непослух та ще й з піднятими руками. 
    В перший день вчитель нам показав як правильно сидіти за партою – склавши руки, рівненько і не крутитися. За мною на другій парті сидів Сіжук Василь. Одного разу на уроці він засміявся  і за це отримав путо від вчителя.
    Третього дня вчитель попросив принести в школу газети, книжки, щоб було нам що читати, і глину, щоб писати по дошці, так як крейди того часу не було. Копати глину ми ходили до оз. Світязь. Трохи згодом у нас з'явилися зошити, але вчитель давав не цілий зошит, а тільки листочок із нього. В першому класі навчалися діти 1936 і 1937р.н. Це:
1.    Дужич Анастасія Потапівна,1937р.н.
2.    Плейтух Марія Дмитрівна, 1936 р.н.
3.    Сиротюк Марія Василівна, 1936 р.н.
4.    Носуліч Галина Григорівна, 1936 р.н. Виїхала в Одесу.
5.    Сіжук Олександр Іванович, 1937 р.н.
6.    Красуцький Іван Степанович, 1936 р.н. Через хворобу не ходив до школи.
     7.Ханзерук Олексій Архипович, 1936 р.н. Закінчив Володимир-Волинське педучилище і Тернопільський педагогічний інститут. З 1960 по 1969 роки працював вчителем фізкультури в Тернополі.
            Важко було Богдану Даниловичу самому проводити навчання в усіх класах, нелегко було і учням. Згодом вчитель виїхав, а навчати першачків тимчасово
продовжила Прасюк Олександра Гордіївна (на фото) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Весілля у Світязі. Молоді: Прасюк Іван та (Семєрей) Олександра. 1947-49 рр.

Їй на зміну приїжджає Дужич Федосія Леонтіївна (на фото внизу), яка закінчила Світязьку семирічну школу ще до війни та  шестимісячні вчительські курси в м.Луцьк.


Найдовше – з другого по четвертий клас нас навчала Кривоножко Ліда Гаврилівна (на фото ) 


Пізніше, в 1950-1954 роках була вчителька Оверко Марія Іванівна (на фото внизу справа).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З  Лідією Гаврилівною  ми співали, танцювали, малювали, вишивали, прикрашали новорічну ялинку. Писали вже у прописах. Вона нас навчала арифметиці, української і російської мови, читанню, природознавству,проводила уроки фізкультури. Ліда Гаврилівна вже  мала класний журнал,в який ставила нам оцінки за навчання. Взимку, коли день короткий, навчалися при запаленій на припічку лучині, так як світла на хуторі не було».
«Одягалися в домоткані штани і носили саморобні сандалі із резини.  Взимку діти часто не ходили до школи, а сиділи вдома на печі, так як не було що взути» - пригадує Ганжала Адам Панасович.
 «Після четвертого класу ,- розповідає  Герасимук Анастасія Потапівна,- пішла в Світязьку школу. Ходили пішки в резинових «ботах», а хто і в чоботах. Після сьомого класу навчання продовжила в Шацькій школі, де й закінчила десятий клас. Тоді ми вже мали пальта, хустки. 

В 1955 році я  працювала в с. Хрипськ піонервожатою,

пізніше в Світязьких Смолярах, Світязі, а в Підманеві  

З 1964 по 1968 рік   заочно навчалась в Луцькому

педінституті ім.Лесі Українки, який через хворобу

не довелось закінчити. За наказом завідуючого

Любомльського райво Чеснокова К.П.  мене

призначають  вчителем початкових класів та

директором  Підманевської початкової школи. 
«В 1946-1947-их роках розпочалось будівництво

села. Нашу хату, де ми навчались,в 1955 році

розкидали і перевезли на теперішню вулицю

Вишневу. Зараз на цьому місці проживає сім'я

Холодова Олександра. В цій школі вчителювали

 Герасим'як Лариса Михайлівна, Марчук Уляна

Сильвестрівна   (на фото) із с.Залісся, пізніше  -

 Лончук Надія Вікторівна із с.Ростань.

15 серпня 1959 року  за наказом завідуючого Шацького райво Чеснокова К.П. №70 направлені на роботу в Підманевську початкову школу Митчик Ростислав Іванович та Надія Михайлівна(Голуб). 2 жовтня 1961 року Ростислава Івановича переводять  на посаду директора Шацької школи. Надія Михайлівна  працювала по 7травня 1962 року.
В той час вчителі самі робити чорнило, яким писали учні. Освітлювали класні кімнати керосиновими лампами. 
Із розповіді Денисовець Марії Олексіївни :«Перед уроками всі учні робили зарядку. Біля школи нами були посаджені липи. Ходили на уроки  в платтях і шароварах із цайку і в кирзових чоботах». 
Денисовець Валентина Олексіївна пригадує, що школа мала підсобне господарство – вирощували кролів. Учні заготовляли по 30-40 березових віників кожен для кроликів на зиму.
«Хутро кролів здавали в заготконтору, а отримані кошти за рішенням батьківського комітету розподілялись на допомогу дітям з малозабезпечених сімей і на деякі шкільні потреби. Кролеферму організовували разом з батьками, вона була найкращою в районі. До роботи по догляду долучались всі учні», - розповідає Митчик Ростислав Іванович. 
Дужич Володимир Іванович пам’ятає, що  вчителька водила дітей до могили лісника Кракевича та Штилька, які були поляками. Під час українсько – польського конфлікту 1943 року вони та їхні родини (дружина та троє дітей  Кракевича та дружина, двоє  дітей, сестра дружини  Штилька) були розстріляні упівцями.

 

 

 

 

                                                 План -схема школи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після від'їзду  Митчик Н.М. направляють на роботу Бордун Оксану Миколаївну, пізніше - Мороз Віру Степанівну (на фото).
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Через нестачу вчителів навчати доводилось класи- комплекти – 1 і 3 клас, 2 і 4 клас одночасно. 
Стан школи, в якій ми працювали, нас гнітив – підлога провалювалася, штукатурка сипалась  і ми вирішуємо звернутися в райвиконком із проханням побудувати нову початкову школу в с.Підманове, на яке відповідь була позитивна.
 

 

З 1965 по 1969 рік директором початкової школи

була призначена Герасимук Анастасія Потапівна

(на фото внизу). 
 В   1968-1969 роках  розпочалось будівництво

нової школи. Будувати допомагали і вчителі,

і батьки дітей. Побудована  вона була з червоної

цегли, поштукатурена, щороку її білили вапном,

і тому вона завжди стояла біла. 

 

 

З 15.08.1969 по 18.08.1976   директор Підманевської початкової школи – Мороз Віра Степанівна. За свою працю вона нагороджена грамотами, медаллю «Ветеран праці», їй присвоєно звання «Старший вчитель».
                                 Фото будівництва початкової школи в 1968-69   роках.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В 1971році до нас направляють вчительку   Вільчинську Валентину Карпівну(на фото) , яка працювала до 1975року. 

 


Загалом навчалось тоді до 50 дітей в початкових класах.

Учні вже мали шкільну форму. У хлопчиків – це чорний

костюм з білим комірцем, а в дівчаток – коричневі плаття,

білий фартушок і бантики на голові. Мороз Віра Степанівна

навчала один клас, а Вільчинська Валентина Карпівна –

інші три класи. Прииральницею працювала

Бруско Ганна Марківна. На перерві вона готувала дітям чай. 

 

 

 

 

 

Учні початкової школи 1970-х років

 

 

В 1970-х роках  в нашу школу призначили нових педагогів -

Сиротюк Ліду Ананівну(на фото внизу ) та Шепелюк Тетяну

Петрівну.
Ліда Ананівна (07.06.1927-19.08.2005) раніше була завідуючою

Омелянівською початковою школою, де на той час вчителювала

Заслужений вчитель України  Скоробогатова Варвара Сергіївна. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


На фото педагоги початкової Підманевської школи (зліва на право) :   Бруско Ганна Марківна (прибиральниця), Мороз Віра Степанівна, Шепелюк Тетяна Петрівна, Бордун Оксана Миколаївна.       
1976 року школу закривають. Вчителів переводять в Світязьку школу, а в приміщенні початкової школи відкривають магазин і бібліотеку. Завідуючою бібліотеки призначають Назарук (Сахарук) Єву Адамівну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майже 12 років в селі не було школи. Велика кількість дітей їздила до школи в с.Світязь.
1988 року знову відкривають початкову школу  в селі Підманове. Вчителювати направляють Сіжук Євгенію Якимівну(на фото),яка сама цілий рік навчає єдиний набір учнів школи – перший клас. До 1993року вона є директором початкової школи. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

  Перший набір учнів 1988 року

1989 року перший клас набирає вчителька Сацюк Лариса Адамівна. В цьому ж році на  час декретної відпустки Сіжук Євгенії Якимівни приходить працювати на декілька місяців Турич Марія Артемівна. 
В 1990 році в школу  направляють вчительку Боярчук Світлану Павлівну(працювала до 1994року), а в 1991році- Денисовець Наталію Василівну ( працювала до 2000 року). 
З 1991 року – Задерей  Марія Петрівна– вчитель початкових класів.
З  1991 року по 1992 рік - Денисовець Марія Іванівна - вчитель початкових класів.
 З 1992 року- Остапук Наталія Іванівна – вчитель початкових класів.
В 1992 році приходить працювати Терещук Марія Антонівна вчителем початкових класів, а з 1997року по 2009рік- заступником директора з навчально-виховної роботи  та вчителем географії. 
            У 1994році група односельчан у складі

Цвида Миколи Пилиповича, Цвид Лукії Василівни,

Дужич Тетяни Романівни, Герасимук Анастасії Потапівни звертаються

з клопотанням в Шацький районний відділ освіти про відкриття

дев'ятирічної школи в с.Підманове,

яка почала функціонувати  з  31серпня 1994 року. Директором

школи призначають вчителя історії Денисовець Марію Іванівну

( на фото), яка займала  дану посаду по 2011рік.  Школа мала

опалювача, сторожа, двірника, прибиральницю. Заняття почали

проводити у дві зміни. У першу зміну навчались 1-4 класи, а в другу–

середня ланка. Потрібні були нові шкільні приміщення. 
У 1994 році дев'ятирічну школу в с.Підманове перейменовано на

загальноосвітню школу І-ІІст. с.Підманове. В 1995 році розпочато

добудову нового приміщення. І вже в 1996 році завдяки старанням

працівників будівельної бригади  та вчителів – відкрито, а в 1997 році побудоване господарське приміщення (на фото).

 

 

 

 

 

 

 


У 2001 році перейшли до навчання за 12 – річною програмою та 12 – бальною системою. 
           2010 рік.  В рамках проекту  ГО «Гостинне Полісся»

«Енергозберігаючі засоби в школі с.Підманове»,

«Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

 за кошти Європейського Союзу, Програми розвитку

ООН, Волинської облдержадміністрації,Волинської

обласної Ради, Шацької РДА, Шацької  районної ради,

Світязької сільської ради, ГО «Гостинне Полісся»,

громади села Підманове  та вчителів оновлено фасад

школи, встановлено енергозберігаючі вікна та двері.  
        У 2011 році на посаду директора загальноосвітньої

 школи І-ІІст.с.Підманове  призначена

Герасимук Олена Миколаївна(на фото).

 

 


Вчителі загальноосвітньої  школи І-ІІст. с.Підманове:

 


1 вересня 1994 по жовтень 1994 року – Чернякова Тетяна Миколаївна -вчитель математики.
З 1 вересня 1994  року  по жовтень 1994 рік   -  Озимок Євгенія Сергіївна - вчитель англійської мови. 
1994 рік – Пилиповець Надія Пилипівна-вчитель англійської мови.
З жовтня 1994 року  по 1995 рік – Голядинець Олена Василівна - вчитель англійської мови.
З вересня 1995року  по 1996 рік  - Нерода  Олена Василівна - вчитель англійської мови. 
З 1994  року – Плейтух Лідія Іванівна - вчитель української мови і літератури.
З 1994  року - Герасимук Олена Миколаївна – вчитель світової літератури.
З 1994  року – Герасимук Анатолій Никифорович – вчитель фізичної культури.
З жовтня 1994  року – Диман Ярослав Іванович - вчитель математики.
З 1995 року по 1996 рік–  Биструк Софія Карпівна – вчитель фізики. 
З 1995 року по 1997рік  –  Волинець Ольга Михайлівна - вчитель музики.
З 1995 року по 1996 рік - Прасюк Любов Юріївна  - керівник  гуртка лозоплетіння.
З 1995   року по лютий 1997 року  -  Коренчук  Тамара Степанівна -  вчитель біології і хімії. З 1 вересня по лютий 1997 року є заступником директора з навчально-виховної роботи.
З  травня 1995  року- Цвид Валентина Ярославівна – вчитель трудового навчання,з 2000 року по 2015 рік -вчитель початкових класів.
З 1996  року по 2001рік - Піліповець Надія  Іванівна – вчитель математики.
З квітня 1996  року – Курчак (Марчук ) Валентина Миколаївна- вчитель української мови і літератури.
З 1997 року – Герасимук (Порховата) Наталія Петрівна – вчитель українознавства,ОБЖ, математики.
З  березня 1998 року по 2000 та  з 2002 по 2006рік   - Павлей Володимир Дмитрович- вчитель музики.
З 1999 року -Цвид Оксана Іванівна -вчитель біології і хімії,з 2011-заступник директора з навчально-виховної роботи.
З 2000 по 2001 рік - Клок Олена Степанівна – вчитель англійської мови. 
З 2000 року – Мельничук Ірина Адамівна -  вчитель образотворчого мистецтва.
З 2001 по 2002рік – Рижко Юрій Володимирович – вчитель англійської мови.
З 2002 року – Бондаренко Валентина Василівна - вчитель англійської мови.
З 2015року –Сорока Лариса Миколаївна-вчитель початкових класів.
З 2015року –Ганжала Ярослав Адамович – вчитель інформатики
          

 

 

 

                     Педагогічний колектив на  10–річчя школи. 2004рік


2011-2012 роки.  Благодійним фондом Степана Івахіва «Патріот Волині» подаровано ноутбук, принтер, мультимедійний проектор, державну символіку, інтерактивну дошку, дві класні дошки,холодильник, мікрохвильову піч, електрочайник, два чайних сервізи. Виділено кошти на придбання матеріалів для ремонту коридорів, а саме:зроблено підвісну  стелю «Амстронг», оббито коридори дерев'яною вагонкою, замінено електропроводку, покладено плитку на підлогу (на фото  внизу). Завдяки членам піклувальної ради придбано гідрофор, пробито свердловину, закуплено комп’ютерні столи. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


  

У 2011 році за спонсорські кошти придбано спортивну форму для шкільної команди ,яка здобула перемогу на районних змаганнях  з міні-футболу серед шкіл І-ІІст. району(на фото) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


14 листопада 2012 року на запрошення колег  із ЗОШ І-ІІ ст. с.Глибока Долина Демидівського району Рівненської області  педколектив школи взяв участь у Всеукраїнській акції «Нові стандарти – нова школа».
                          

 

У червні 2013 року  наша школа гостинно зустрічала гостей із Рівненщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                         
10 жовтня 2013 року керівництво школи брало  участь в обласному семінарі новопризначених керівників шкіл з питань управління процесом формування екологічної культури. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з роботою  школи, системою екологічного виховання, методичним супроводом їх реалізації.
У  2013 році рішенням батьківського комітету школи придбано шість меблевих стінок. За спонсорські кошти закуплено дитячі книжки в бібліотеку(на фото).
                  
                  
              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                  
У 2013 році власними силами дирекції ,вчителя основ здоров'я та бібліотекаря оформлені тематичні стенди (фото додається)
   
        

           
         

 

      

                              
    
    
                        
                       
2014рік- народний депутат Степан Івахів подарував дві шкільні магнітні дошки(на фото)

 

2015рік - голова піклувальної ради Федір Заяць, Світязький сільський голова Микола Цвид та голова партії «Укроп» Сергій Карпук  подарували по шкільній магнітній дошці.    
У 2014-2015 н.р. за спонсорські кошти благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» придбано матеріали на добудову внутрішніх санвузлів та котельні. Побудова та внутрішні роботи здійснювалися батьками учнів безоплатно протягом двох місяців. Допомагали у придбанні лісу на дах Микола Цвид, сільський голова та Володимир Захарко,директор Шацького національного парку.
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                          
В цьому ж році школа відзначила 20-літній ювілей. З нагоди свята підприємець Олена Яцкевич подарувала музичний центр, Микола Цвид, Світязький сільський голова та Володимир Захарко,директор Шацького національного парку –ноутбук.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
                    Педагогічний колектив на 20-річчя школи. 2014 рік

 


Герасимук Анастасія Потапівна, вчитель-пенсіонер, подарувала ікони  та вишиті власноруч рушники.


Протягом декількох років в школі активно працює волонтерський загін «Милосердя». Важливою ланкою їхньої роботи є допомога людям похилого віку. Ці люди, як ніхто, потребують уваги, турботи. Члени загону відвідують їх, виконують посильну роботу по господарству, спілкуються з ними ( на фото).
    


 
Щорічно проводиться акція «Ветеран живе поруч» (на фото)

Сьогодні на Сході України йдуть військові дії. Там вирішується доля і майбутнє України. Не стали осторонь і члени волонтерського загону нашої школи. Вони проводять зустрічі з солдатами, пишуть їм вітальні листівки, збирають пластикові кришечки, продукти харчування. На прохання  волонтерської організації «Небайдужі» збирали макулатуру,плели маскувальні сітки. Проводили ярмарку та за вилучені кошти придбали одяг для воїнів АТО (на фото внизу).


      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


        
              
        
Учні школи за власні кошти пофарбували зупинку свого рідного села Підманове у патріотичні кольори(на фото внизу).
                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
В школі працює чудовий колектив педагогів, котрі дбають про високий рівень знань учнів, розвивають їхні таланти, облаштовують зразкові класні кабінети. Традиційно найбільш яскраві події з життя школи висвітлюються в газеті «Шкільний вісник»
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Попри всі позитивні зміни і нововведення в наші плани на найближчий час входить добудова спортивного залу та їдальні для учнів. Дирекція школи працює в цьому напрямку і ми надіємось, що в недалекому майбутньому наші плани здійсняться.

 

 

    
            

     

 

                                                           ЗМІСТ

1. Вступ
2. Польська початкова школа…………………………………………………………….3 
3. Школа в довоєнний період…………………………………………………………….4
4.  Спогади про навчання в післявоєнний період  ..........................................................5
5.  Спогади вчителя-пенсіонера………………………………………………………...10
6.  План-схема початкової школи 1955-1968р.р………………………………………12
7.  З історії будівництва школи.......................................................................................13 
8.    Із сьогодення нашої школи……………………………………………………...…19
9 . Висновок ......................................................................................................................29 
10.Література…………………………………………………………………………….31

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ЛІТЕРАТУРА
1.О.Демедюк.Світязь. Підманове. Омельно.Села Шацького регіону/краєзнавчо-історичні нариси-Луцьк:Волин.старожитності,2012.
2.Матеріали,надані завідуючою шкільним музеєм ЗОШ І-ІІІст. С. Світязь О.М.Корусь
3.Матеріали,надані вчителями–пенсіонерами та жителями села Підманове

наша школа
Терещенко Ганна Петрівна
bottom of page